Votum - Smart Energy
Informační katalog LED světel (silnice, ulice, haly, tunely atd.) ke stažení
Katalog LED dopravních zařízení ke stažení
Katalog solárních LED světel pro architekturu a urbanismus ke stažení
Odborné články Votum

LED světelná a retroreflexivní zařízení pro dopravu a architekturu

 

Vysoká kvalita, spolehlivost a hlavně - vynikající viditelnost - hlavní přednosti LED dopravních zařízení. Slouží jako doplňující prvek zvyšující bezpečnost, informovanost či orientaci v dopravě i v městské či zahradní architektuře. Napájena jsou jak energií ze slunce tak z elektrické sítě. Dodáváme jednotlivá zařízení pro projekty tak i ucelená řešení pro značení parkovišť, přechodů, silnic a ulic, křižovatek, tunelů, kruhových objezdů či osvětlení parků a v některých případech i letišť.

Všechny produkty mají CE certifikaci a jsou primárně určeny pro evropský a americký trh.


 • Kabelová LED dopravní zařízení
 • Díky použitému velmi nízkém stejnosměrnému napětí není pro instalaci těchto zařízení nutný odborník v oboru elektromontáže. Vedení napájecích kabelů a zařízení jsou životu bezpečná i při případné poruše. Kabelové LED systémy mohou být napájeny z elektrické sítě či malého fotovoltaického ostrovního systému. Je možné řídit režim jejich provozu na dálku prostřednictvím průmyslového komunikačního protokolu RS485 či CAN-BUS; je možná integrace s řídícím dopravním systémem.

  Dopravní značky a zařízení dle vyhlášky  30/2001 Sb.:

  • Dopravní knoflíky LED

  Doplňují nebo zvýrazňují vodorovné dopravní značky. Zabudovaná světelná zařízení do silničního svršku, chodníku či obrubníku, vysoce odolná mechanicky i proti vodě. Kombinace barevných LED.

  • Další LED dopravní zařízení

  Dopravní zařízení, jejichž informativní náplň je zdůrazněna LED osvětlením. Zvyšuje bezpečnost v dopravě.

    
  • LED dopravní značky

  Dopravní značky (především informativní) jejichž význam je zdůrazněn LED. Zvyšuje bezpečnost v dopravě.

 • Solární (fotovoltaická) LED zařízení
 • Solární zařízení jsou velmi jednoduchá na instalaci a jsou provozována v autonomním režimu tj. není potřeba jakékoliv nastavení či servis těchto zařízení. Všechna solární LED zařízení jsou napájena pomocí integrovaných fotovoltaických článků, využívají velmi nízkého napětí a jsou kompletně vodotěsná. Elektrická energie je většinou akumulována do tzv. superkondenzátorů, které umožňují světelnému zařízení velké množství nabíjecích a vybíjecích cyklů. Baterie naopak umožní, díky své vyšší kapacitě, akumulaci více energie a tak vystačí na provoz zařízení po více dní s nepříznivým počasím či nocí. Intenzita osvětlení je díky výkoným LED diodám dostatečně silná a velmi malá spotřeba energie umožňuje tyto systémy prozovat až 3 noci a v některých případech i déle, i když jsou dny s nepříznivým počasím či krátkým dnem.
  Mezi velké výhody ukládání elektrické energie do super kondenzatorů patří kromě větší životnosti superkondenzátrů oproti bateriím, zejména absence kyseliny sírové či jiných toxických a životnímu prostředí nebezpečných látek. S tím souvisí i snadná ekologická likvidace těchto zařízení po uplynutí jejich životnosti.

  Díky dlouhé životnosti, minimálnímu servisu, spolehlivosti, snadné instalaci a ekologickému faktoru je řešení osvětlení pomocí autonomních LED solárních svítidel výhodné cenově a esteticky, je rychle instalovatelné a praktické. Pracovní režim některých solárních LED zařízení je možné programovat pomocí RF programovací jednotky, čímž se docílí vyšší úspory elektrické energie a delší doby provozu.


  • Solární LED silniční knoflíky

  Zabudovaná světelná zařízení do silničního svršku, chodníku či obrubníku, vysoce odolná mechanicky i proti vodě. Kombinace barevných LED. Velmi snadná instalace.

  • Solární LED pro architekturu

  Autonomní světelné systémy designově doplňující záměry architektů a projektantů či informující o definovaných zónách či směrech. Viz příklad solárních dlaždic.

  • Solární LED světla pro ulice, silnice a chodníky

  Autonomní fotovoltaická LED výkonná osvětlení.

  • Ostrovní fotovoltaický systém pro napájení LED osvětlení

  Fotovoltaický systém umožňující akumulaci fotovoltaické energie do akumulátorů a napájející LED zařízení či osvětlení.

   

 • Retroreflexní dopravní zařízení
 • Další dopravní LED náměty
  • Parkovací systémy
  • Kruhové objezdy
  • Vyznačení přechodu pro chodce

  Katalog ke stažení zde: